Provence s francouzštinou a víkendem u moře

Netradiční cesta za objevováním chutí Provence a praktickým zažitím francouzštiny je určená pro samostatné a odvážné povahy. Prožijte deset dní s příchutí dobrodružství, při kterém s francouzštinou překročíte své limity, poznáte krásy provensálského venkova a seznámíte se se zajímavými lidmi. Čeká na vás aktivní týden plný francouzštiny, sportovních zážitků na elektro kolech či kánoích, vaření provensálských specialit a výletů po známých i neznámých místech. Na poslední tři noci přejedeme k moři, kde si dopřejeme koupání, slunění i trochu odpočinku.

Pouze pro 7 účastníků.

Cesta je určena všem, kdo :

 • mají ve francouzštině již nějaké základy (umí říci alespoň pár vět o sobě…vůbec nezáleží zda gramaticky správně)
 • zvládnou samostatně cestovat do Provence i v ní (poradím vám odkud, kam i jak)
 • rádi si vychutnají i objevování míst svýma vlastníma očima
 • postarají se o své vlastní potřeby, jako je jídlo, které si budete během cesty zajišťovat sami, a budou ochotni během našeho společného soužití přiložit ruku k dílu tam, kde bude třeba (zalít kytky, podílet se na společném vaření, úklidu, nákupu…)
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat
 • jsou přátelští a tolerantní

Co vám nabízím :

 • lekce francouzštiny se mnou a spoustu setkání, rozhovorů, interakcí a společných  zážitků s místními Francouzi
 • pestrý program na každý den – s trochou pohybu, francouzštiny, poznávání i odpočinku
 • ubytování v pěkném soukromém provensálském domě v Goultu s vlastní zahradou (7x)
 • ubytování v pěkném bytě v historickém centru La Ciotat 10min od moře (3x)
 • pronájem aut včetně pohonných hmot

KDY :

Pá 14. 7. – po 24. 7. 2017 (10 nocí, 11 dní)

CENA :

12.140 Kč (platí při přihlášení do 20.2.2017)

13.140 Kč (platí od 21.2.2017)

Cena zahrnuje :

 • 10x ubytování včetně povlečení
 • pronájem aut a pohonné hmoty
 • výuku francouzštiny
 • zajištění možností mluvit francouzsky v realitě
 • pestrý program na celý den
 • výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí
 • uvítací večeře s vínem

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • vstupné na památky
 • dopravu do Francie
 • stravu (budete mít možnost si vařit)

Maximální počet účastníků 7 osob, minimální 4 osoby.

KDE :

Goult (14.7.-21.7.), vesnice v oblasti Luberon, department Vaucluse, Provence (cca 40 km východně od Avignonu, oblast mírných kopců a levandulových polí. Zdejší krajinu můžete znát třeba z filmu Dobrý ročník)

La Ciotat (21.7.-24.7.), přímořské městečko 30km východně od Marseille, kousek Cassis, strmých srázů a tyrkysových zátočin oblasti Les Callanques.

DOPRAVA :

Doporučený spoj – přímý let společnosti Volotea : Praha – Marseille (tam: 14.7. v 16h10, zpět: 24.7. v 11h05)

Můžete cestovat i jinými spoji, případně i v jiné dny (ideální letadlem do Marseille, autobusem Elines nebo vlakem do Avignonu/cesta zpět z Marseille či Aix) – hlavní program bude probíhat od 15.7. dopoledne do 23.7. večer

Pokud někdo pojede do Francie vlastním vozem a je ochotný nabídnout spolujízdu dalším účastníkům, případně auto a své řidičské schopnosti nabídnout po celou dobu pobytu účelům naší cesty, neváhejte mě kontaktovat.

CESTOVÁNÍ PO PROVENCE :

Budou zajištěny 2 osobní vozy a je nutné, aby minimálně dva z účastníků byli také řidiči. Do přihlášky prosím pište, zda můžete být jedním z nich.

Doprava z letiště bude zorganizována autem pouze pro ty, kteří využijí doporučený let Volotea, ostatním bude doporučen vhodný spoj.

UBYTOVÁNÍ :

GOULT (7 nocí – 14.7.-21.7.)

Bydlet budeme v soukromém domě se zahradou, u madame Lucie, se kterou se osobně znám a která se bude mnoha našich aktivit účastnit (už teď se na náš příjezd těší!). V domě není příliš soukromí, spí se jak v ložnicích (3-4 osoby), tak i obývacím pokoji (rozkládací kanape) a společně budeme sdílet 2 koupelny s WC a dvě plně vybavené kuchyně. Nelze si rezervovat soukromý pokoj.

LA CIOTAT (3 noci 21.7.-24.7.)

Bydlet budeme v soukromém bytě v historickém centru města La Ciotat. Dům ani město zatím osobně neznám, nicméně má skvělé reference. Nachází se v blízkosti obchodů, restaurací, starého přístavu a 10 minut chůze od pláže. Dům má dvě soukromé ložnice, prostorný obývací pokoj se dvěma rozkládacími pohovkami, plně vybavenou kuchyň, jednu koupelnu a oddělené WC.

MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Hory a vesnice oblasti Luberonu

Ať už na kolech, elektrokolech či po svých nohou prozkoumáme vršky Luberonského masivu i údolní nížiny zdobené vinicemi a levandulovými poli a po nich rozeseté kouzelné vesnice jako Gordes, Roussillon, Ménerbes či Oppède le Vieux. Nebude chybět ani pohlednicové opatství Abbey de Sénanque.

Kánoe na řece Sorgue a Fontaine de Vaucluse

V úchvatné vesnici Fontaine de Vaucluse, kterou si oblíbili i takoví umělci jako Francesco Petrarca, vyvěrá jeden z nejsilnějších pramenů na světě a mění se ihned v průzračnou tyrkysovou řeku, na které vás čeká zážitek v podobě plavby na kánoích (řeka je klidná a zvládnou ji i nezkušení vodáci) a koupání (voda má i v létě 13°C a je tedy i v parném létě osvěžující!)

L´Isle sur la Sorgue a provensálské trhy

Průzračná Sorgue ze všech stran obtéká jedno z nejslavnějších trhových měst oblasti, které je příhodně nazývané malými Benátkami. Kromě starobylé architektury a bezpočtu vodních mlýnů tu najdete nač si jen vzpomenete – na trhy se ze širokadaleka sjíždí výrobci sýrů, salámů, pěstitelé oliv, ovoce i zeleniny, kořenáři, umělečtí šperkaři, výrobci oblečení, pestrých šátků a dekorací.

Arles a St Rémy de Provence

Ze starobylého města Arles s římskou arénou i divadlem, věhlasným románským portálem kostela St. Trophima a kavárnou Van Gogha se vydáme do půvabného St Rémy de Provence. Je spojeno nejen s ročním pobytem tohoto malíře v místní léčebně, ale je i rodným městem věštce Nostradama a na svém okraji ukrývá rozvaliny starobylého řeckého města Glanum.

La Ciotat, Cassis a Les Calanques

Na poslední tři noci se vydáme z vnitrozemí do středomořské oblasti půvabných zátočin, rozeklaných vápencových útesů a tyrkysově průzračného moře oblasti Les Calanques. Čekají na nás pláže, procházky po skalách s úchvatnými výhledy a taky rozkošné město Cassis se spoustou výborných restaurací a vyhlášeným místním vínem.

Vaření, večeře a spousta nových setkání

Ale především na vás čekají setkávání s mnoha milými lidmi, kulinářský minikurz francouzských specialit, společné večeře, návštěva rodinné levandulové farmy, vinařství, starožitných bleších trhů a možná i pojízdného letního kina!

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu 4.000 Kč.

Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška. Doplatek cesty je nutný do 31.5.2017. Pokud z jakéhokoli důvodu zájemce svou účast na pobytu zruší, budou mu účtovány následující storno poplatky (stanovují se z celkové ceny):

 • do 31.5.2017 – výše zálohy
 • od 1.6.2017 – 100% z celkové ceny

Pokud budete mít na akci náhradníky, a ti se zájezdu zúčastní, storno podmínky pro Vás neplatí.