Cesta za Monetem – Normandie a Paříž

… s francouzštinou (nebo bez!)

Vydejte se na jedinečnou dobrodružnou cestu za uměním, po stopách malíře Clauda Moneta, za krásami jarní Normandie a Paříže. Čekají nás toulky po útesech Alabastrového pobřeží, malebná městečka, majestátní katedrála v Rouenu, snový růžový dům a leknínové zahrady v Giverny a završení v těch nejúchvatnějších impresionistických galeriích Paříže. To vše v doprovodu Monetových obrazů, dopisů, dokumentů a spousty povídání nad jeho díly a životem.

Cesta je určena jak pro ty, kteří si chtějí prohloubit znalosti francouzštiny nad Monetovými obrazy, tak pro francouzštinou nepolíbené.

Pouze pro 13 účastníků!

Cesta je určena všem, kdo :

 • se zajímají o umění, impresionismus, Clauda Moneta
 • chtějí si užít putování po Normandii a pařížské galerie
 • jsou dobrodružní, samostatní, soběstační, přátelští a tolerantní
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat
 • chtějí se zdokonalit ve francouzštině (není podmínkou)

Co vám nabízím :

 • ubytování na 9 nocí :
   • první noc v hotelu v centru Remeše, jen pár kroků od katedrály
   • bydlení na 5 nocí v překrásné soukromé vile uprostřed stinných zahrad s řekou a jezerem na Alabastrovém pobřeží kousek od Étretat
   • poslední 3 noci v krásných apartmánech v centru Paříže ve čtvrti Marais
 • pestrý program na každý den – cesty do míst, kde Monet žil a tvořil, návštěvu jeho domu a zahrad v Giverny a pařížských galerií Musée Marmonttan Monet, Musée de l´Orangerie a Musée d´Orsay
 • prostor na odpočinek a vlastní prožití si míst a jejich atmosféry (malíři si mohou vzít barvy atp.)
 • každodenní lekce francouzštiny – ať formou povídání nad Monetovými díly, čtení z jeho dopisů, nebo formou her a individuálních úkolů
 • doprava auty z Prahy (vlastními auty)
 • troška jógy, bude-li zájem

 

KDY :

Pátek 17. 5. – neděle 26. 5. 2019 (9 nocí, 10 dní)

CENA :

23.460 Kč

Záloha : 10.000 Kč

Doplatek – do 1.4.2019 : 13.460 Kč

Cena zahrnuje :

 • ubytování na 9 nocí včetně povlečení a ručníků (1x Remeš, 5x Alabastrové pobřeží, 3x Paříž)
 • doprava z Prahy (vlastními auty) – pohonné hmoty, dálniční známky, parkování
 • výuka francouzštiny
 • pestrý program na celý den
 • vstupné na památky – Monetův dům v Giverny, pařížské galerie Musée Marmonttan Monet, Musée de l´Orangerie a Musée d´Orsay

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • stravu

Maximální počet účastníků 13 osob

 

UBYTOVÁNÍ :

Remeš – 1 noc

Na první noc se zastavíme v centru oblasti Champagne, historické Remeši, v jejíž gotické katedrále Notre Dame byli od středověku korunováni francouzští králové. Navštívíme i románskou baziliku Sv. Remiglia, místního biskupa, který právě v Remeši roku 496 pokřtil merovejského panovníka Chlodvíka a umožnil tak přechod vznikající Francké říše na křesťanství. Bydlet budeme v Hôtel Kyriad and Spa Reims centre (3hvězdičkový hotel s dvoulůžkovými pokoji, jen pár kroků od katedrály).

Alabastrové pobřeží – Colleville – 5 nocí

Vesnička Colleville je jen pár kroků od městečka Fécamp a 20 minut jízdy od Étretat, dvou hrdých a malebných letovisek vystavených v místech, kde se křídově bílé útesy Alabastrového pobřeží snižují k hladině moře. Budeme mít pouze pro sebe vlastní vilu uprostřed 15 hekratových zahrad, na břehu říčky Valmont, s vlastním rybníkem a veslicemi. K dispozici budeme mít 7 ložnic s lůžkem 180×200 oddělitelným dle potřeby na dvě jednolůžka. Každá ložnice má vlastní koupelnu. Společná kuchyně a prostorná jídelna s výhledem na řeku a terasu.

Paříž – Marais – 3 noci

Na závěr budeme bydlet v srdci staré Paříže, uprostřed bývalých městských paláců, v jejichž podloubí se dnes nachází boutiques módních návrhářů, starožitníků a galerie, jen pár kroků od Centre Pompidou a 20 minut pěšky od Louvre či Notre Dame. Čekají nás 4-lůžkové apartmány s 1 ložnicí s manželskou postelí, obývákem s rozkládací sedačkou, vlastní kuchyňkou a koupelnou.

 

CESTA A DOPRAVA :

 • V pátek v 10h dopoledne odjezd z Prahy, 1. noc v hotelu v Remeši
 • Poté 5 nocí (sobota – čtvrtek) ubytování v Colleville u Étretat na Alabastrovém pobřeží
 • 3 noci v Paříži (čtvrtek – neděle) a v neděli v dopoledních hodinách odjezd do Prahy – návrat v podvečer

Dopravíme se vlastními auty přímo z Prahy – budu potřebovat několik dalších schopných řidičů, kteří by se mohli střídat za volantem a také 2 další osobní vozy (prostorné a bezpečné) – pokud byste mohli nabídnout na cestu váš vůz, čeká vás sleva na cestu v podobě amortizace vozu. V případě, že se nenajde dostatek vozů, budou pronajaty z půjčovny.

 

OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Zrození impressionismu – Le Havre a okolí

Přestože se Monet narodil v Paříži, své dětství prožil ve městě Le Havre, místě, kde se Seina vlévá do La Manche. Na svých toulkách místní krajinou se v době svého dospívání setkal s malířem Eugenem Boudinem, který mladému karikaturistovi ukázal krásu malby v plenéru a především účinků světla a vzduchu, které mění náš pohled na vše kolem. Na našich toulkách zavítáme také do elegantního letoviska Trouville, kde malíř strávil léto se svou ženou Camille, či do starodávného Honfleur.

„Je veux peindre l´air dans lequel se trouve le pont, la maison, le bateau. La beauté de l´air où ils sont, et ce n´est rien d´autre que l´impossible.“

Étretat a Alabastrové pobřeží

Ač Monet studoval a tvořil spolu s Bazilem, Sisleym či Renoirem v Paříži, neustále se vracel do rodné Normandie. Překrásné studie strmých útesů a divokého moře vznikly na alabastrovém pobřeží a ty nejznámější v Étretat. Přímo vybízejí k tomu, abychom si je prošli vlastníma nohama a podívali se na mořský příboj z ptačí perspektivy. Ne náhodou se místní krásou nechal okouzlit nejen Claude Monet, ale i spisovatel Guy de Maupassant a mnoho dalších.

„Mon souhait est de rester toujours comme cela, de vivre tranquillement dan sun coin de nature.“

Tváře katedrály v Rouenu

Monet vytvářel spousty studií stejného objektu, místa či krajiny a jejich proměny vlivem světla. Jedním takovým cyklem jsou obrazy katedrály v Rouenu, z jejichž prvních výsledků z roku 1892 byl natolik nespokojený, že obrazy odmítl komukoli ukázat a o rok později se vrátil s cílem studie dokončit.

„Le motif est quelque chose de secondaire, ce que je veux reproduire, c´est ce qu´il y a entre le motif et moi.“

Růžový dům a zahrady v Giverny

Se svou druhou ženou Alicí se Monet odstěhoval do pronajatého domu v Giverny, který si později koupil a jehož věhlasné zahrady více než 40 let zveleboval. Stejně jako jeho obrazy byl Monetův způsob jedinečný, kolem domu vysázel pestrobarevnou záplavu, která se měnila každým týdnem a dnem. Dále od domu pak vybudoval vodní zahradu v japonském stylu plnou leknínů, jejichž malování ho v posledních letech života zcela pohltilo. Díky svým zahradám, o kterých říkával, že ho stojí celé jeho jmění, nemusel za náměty už nikam cestovat. Vytvořil si tak nevyčerpatelnou inspiraci pro svá plátna přímo doma.

„Je suis en train de suivre la nature sans être capable de la saisir, je dois peut- être aux fleurs d´être devenu un peintre.“

Paříž

Třídenní návštěvu Paříže věnujeme především třem významným galeriím, jež ve svých zdech ukrývají Monetova díla – bude jimi největší sbírka Monetových děl Musée Marmottan Monet, centrum impresionistického umění Musée d´Orsay a velkoformátová plátna leknínů v Musée de l’Orangerie. Čekají nás ale i toulky Paříží, procházka po Montmartre či odpočinek v Tuilerijských zahradách.

„Tout le monde discute mon art et prétend de comprendre, comme s´il était nécessaire de comprendre, quand il est simplement nécessaire d´aimer.“

 

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu 10.000 Kč.

Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška. Doplatek cesty je nutný do 1.4.2019. Pokud z jakéhokoli důvodu zájemce svou účast na pobytu zruší, budou mu účtovány následující storno poplatky (stanovují se z celkové ceny):

 • do 1.4.2019 – výše zálohy
 • od 1.4.2019 – 100% z celkové ceny

Pokud budete mít na akci náhradníky, a ti se zájezdu zúčastní, storno podmínky pro Vás neplatí.