Podzimní Provence 2019

Vydejte se na sklonku léta do romantické Provence. Týden venkovského života ve starobylé kamenné vile, obklopené stinnou zahradou s vlastním bazénem, položené uprostřed zvlněné krajiny vinic a s výhledem na okrový Roussillon a bílý Mont Ventoux. Prožijete dny naplněné cestováním a objevováním rozličných koutů Provence, vychutnáváním místních krás, odpočinkem a pro zájemce i trochou francouzštiny.

Limitovaná edice – jen pro 9 účastníků.

Cesta je určena všem, kdo :

 • si chtějí vychutnat krásy provensálského venkova plnými doušky
 • touží po troše klidu a odpočinku v inspirativním prostředí
 • jsou samostatní, soběstační, přátelští a tolerantní
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat
 • chtějí se zdokonalit ve francouzštině (není podmínkou)

Co vám nabízím :

 • bydlení v krásné vile, kterou budeme mít jen sami pro sebe, stejně jako její zahradu a bazén
 • trochu programu na každý den – kromě odpočinku budete mít možnost cestovat a poznávat to nejzajímavější z okolních míst
 • každodenní ltrošku francouzštiny pro ty, kdo mají zájem
 • pronájem aut včetně pohonných hmot

KDY :

Pátek 13.9. – pátek 20.9. 2019 (7 nocí)

CENA :

8.900 Kč

Záloha : 4.000 Kč

Doplatek – do 15.8.2019 : 4.800 Kč

Cena zahrnuje :

 • ubytování na 7 nocí včetně povlečení a ručníků
 • pronájem aut a pohonné hmoty
 • pestrý program na každý den
 • výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí
 • lekce francouzštiny

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • vstupné na památky
 • dopravu do Francie
 • stravu (budete mít možnost si vařit)

Maximální počet účastníků 9 osob

KDE :

Lacoste – okouzlující kamenná vesnice na úpatí pohoří Luberon, s hradem, v němž kdysi žil nechvalně známý Markýz de Sade a dnes jej vlastní módní návrhář Pierre Cardin. V sousedním Ménerbes naopak žil spisovatel Peter Mayle a v Bonnieux na druhé straně od Lacoste se točil Dobrý ročník. Každá z vesnic Luberonu leží na kopci a je z nich krásný výhled do vinic v údolí a na protější okrový Roussillon a pohlednicové Gordes.

UBYTOVÁNÍ :

Pár kroků od vesnice leží stará kamenná farma, dnes s citem zrekonstruovaná na komfortní vilu se 4 ložnicemi, obklopená lesem a zahradou a vlastním bazénem. Tři ložnice jsou dvoulůžkové a jedna 4 lůžková, nachází se v přízemí a 1. patře domu, v domě jsou k dispozici 3 koupelny. Sdílet budeme plně vybavenou kuchyň, jídelnu, salon a venkovní posezení na terase před domem s možností využití barbecue. K dispozici je Wi-Fi, parkování na pozemku, pračka, povlečení a ručníky.

DOPRAVA :

Doporučený spoj – přímý let společnosti Ryanair : Praha – Marseille (momentální cena 1.300 Kč – bez zavazadel). Můžete cestovat i jinými spoji, případně i v jiné dny (ideálně letadlem do Marseille, autobusem Elines nebo vlakem do Avignonu).

Pokud pojedete do Francie vlastním vozem a jste ochotní nabídnout spolujízdu dalším účastníkům, případně auto a své řidičské schopnosti nabídnout po celou dobu pobytu účelům naší cesty, neváhejte mě kontaktovat – domluvíme se na proplacení nákladů.

CESTOVÁNÍ PO PROVENCE :

Budou zajištěny 2-3 osobní vozy, kterými budeme cestovat po okolí.

Pokud to bude organizačně možné, doprava z/na letiště v Marseille bude zorganizována autem.

MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Hory a vesnice oblasti Luberonu

Ať už na kolech, elektrokolech či po svých nohou prozkoumáme vršky Luberonského masivu i údolní nížiny zdobené vinicemi a levandulovými poli a po nich rozeseté kouzelné vesnice jako Gordes, Roussillon, Ménerbes či Oppède le Vieux. Pokud znáte film Dobrý ročník či knihy Petera Mayle, tak budeme přesně v těch místech, kde vznikaly!

L´Isle sur la Sorgue a provensálské trhy

Průzračná Sorgue ze všech stran obtéká jedno z nejslavnějších trhových měst oblasti, které je příhodně nazývané malými Benátkami. Kromě starobylé architektury a bezpočtu vodních mlýnů tu najdete nač si jen vzpomenete – na trhy se ze širokadaleka sjíždí výrobci sýrů, salámů, pěstitelé oliv, ovoce i zeleniny, kořenáři, umělečtí šperkaři, výrobci oblečení, pestrých šátků a dekorací.

Řeka Sorgue a Fontaine de Vaucluse

V úchvatné vesnici Fontaine de Vaucluse, kterou si oblíbili i takoví umělci jako Francesco Petrarca, vyvěrá jeden z nejsilnějších pramenů na světě a mění se ihned v průzračnou tyrkysovou řeku, na které zájemce v případě horkého počasí čeká i zážitek v podobě plavby na kánoích (řeka je klidná a zvládnou ji i nezkušení vodáci) a možná i koupání.

Les Baux de Provence, Arles a Camarque

Od někdejšího sídla provensálských panovníků, Les Baux de Provence, kde se každoročně konají jedinečné umělecké projekce v útrobách kamenných dolů, pojedeme do Arles s římskou arénou, věhlasným románským portálem kostela St. Trophima a kavárnou Van Gogha. Nahlédneme také do národního parku Camarque a přístavu Aigues Mortes.

A nová setkání a netradiční zážitky…

Především na vás čekají setkávání s místními Francouzi, podle chuti i kulinářský minikurz francouzských specialit, společné večeře, návštěva levandulové farmy, vinařství, starožitných bleších trhů a možná i pojízdného kina!

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu 4.000 Kč.

Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška. Doplatek cesty je nutný do 15.8.2019. Pokud z jakéhokoli důvodu zájemce svou účast na pobytu zruší, budou mu účtovány následující storno poplatky (stanovují se z celkové ceny):

 • do 15.8.2019 – výše zálohy
 • od 16.8.2019 – 100% z celkové ceny

Pokud budete mít na akci náhradníky a ti se zájezdu zúčastní, storno podmínky pro Vás neplatí.