Letní Provence 2021

Mám touhu nám všem, kdo touží navzdory všem zákazům roztáhnout křídla a rozlétnout se za vábením svého srdce, nabídnout i letos v létě cestu do Provence. Do malebné krajiny pod masivem Luberonu, s kamennými vesničkami na kopcích, vinicemi a levandulovými poli v údolích, zaplavené ostrým sluncem a typickým provensálským šarmem, svěžím, divokým a romantickým zároveň. Krajiny, ve které žiju a kterou důvěrně znám a miluji. Přijeďte prožít dny naplněné cestováním a objevováním rozličných koutů Provence, vychutnáváním místních krás, odpočinkem a pro zájemce i trochou francouzštiny.

Limitovaná edice – jen pro 6 účastníků.

Cesta je určena všem, kdo :

 • si chtějí vychutnat krásy provensálského venkova plnými doušky
 • touží po troše klidu a odpočinku v inspirativním prostředí
 • jsou samostatní, soběstační, přátelští a tolerantní
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat

Co vám nabízím :

 • bydlení v typickém kamenném domě se zahrádkou, který budeme mít jen sami pro sebe, 10 minut pěší vzdálenosti do centra vesnice Goult
 • trochu programu na každý den – kromě odpočinku budete mít možnost cestovat a poznávat to nejzajímavější z okolních míst
 • pronájem aut včetně pohonných hmot
 • trošku francouzštiny pro ty, kdo budou chtít – včetně možnosti seznámení se a francouzské konverzace s mými přáteli

KDY :

Pátek 2.7. – pátek 9.7. 2019 (7 nocí)

CENA :

11.400 Kč

Záloha : 4.000 Kč

Doplatek – do 2.7.2021 : 7.400 Kč

Cena zahrnuje :

 • ubytování na 7 nocí včetně povlečení a ručníků
 • pronájem aut a pohonné hmoty na dopravu po Provence (včetně vyzvednutí na letišti)
 • pestrý program na každý den
 • výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí
 • základy francouzštiny

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • vstupné na památky
 • dopravu do Francie
 • stravu (budete mít možnost si vařit)

Maximální počet účastníků 9 osob

KDE :

Goult – má vesnice, můj zamilovaný kout Provence. Říká se jí „village caché en Luberon“ (schovaná vesnice Luberonu) – nenajdete ji v turistických průvodcích jako okolní věhlasné Gordes či Roussillon, přesto je neméně půvabná se svým větrným mlýnem na kopci a starodávným kamenným hradem uprostřed. Naopak v ní ale zůstal život, ten typický a obyčejný každodenní život, a díky němu neslouží jen turismu a hotelům…naopak, potkáte v ní především místní Provensálce, kteří jsou moc rádi za to, že jsou trošku stranou turistických davů.

 

UBYTOVÁNÍ :

Bydlet budeme v domě u Lucie, mé dlouholeté kamarádky, která s nadšením vítá mé skupinky Čechů a účastní se ochotně některých dobrodružných aktivit. Dům budeme mít celý pouze pro sebe i se soukromou zahradou. Jsou v něm 2 ložnice, každá pro 3 lidi, 2 koupelny s toaletou a 2 plně vybavené kuchyně. Dům se nachází 10 minut pěšky od vesnice, ve které jsou potraviny, pekárna, řeznictví, kavárna i restaurace (kavárna i restaurace jsou momentálně kvůli pandemii zavřené). K dispozici je Wi-Fi, parkování na pozemku, pračka, povlečení a ručníky.

DOPRAVA :

Doporučený spoj – přímý let společnosti Ryanair : Praha – Marseille.

Pokud pojedete do Francie vlastním vozem a jste ochotní nabídnout spolujízdu dalším účastníkům, případně auto a své řidičské schopnosti nabídnout po celou dobu pobytu účelům naší cesty, neváhejte mě kontaktovat – domluvíme se na proplacení nákladů.

CESTOVÁNÍ PO PROVENCE :

Budou zajištěny 2 osobní vozy, kterými budeme cestovat po okolí.

Doprava z/na letiště v Marseille bude zorganizována autem.

 

MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Hory a vesnice oblasti Luberonu

Ať už na kolech, elektrokolech či po svých nohou prozkoumáme vršky Luberonského masivu i údolní nížiny zdobené vinicemi a levandulovými polemi a po nich rozeseté kouzelné vesnice jako Gordes, Roussillon, Ménerbes či Oppède le Vieux. Pokud znáte film Dobrý ročník či knihy Petera Mayle, tak budeme přesně v těch místech, kde vznikaly!

L´Isle sur la Sorgue a provensálské trhy

Průzračná Sorgue ze všech stran obtéká jedno z nejslavnějších trhových měst oblasti, které je příhodně nazývané malými Benátkami. Kromě starobylé architektury a bezpočtu vodních mlýnů tu najdete nač si jen vzpomenete – na trhy se ze širokadaleka sjíždí výrobci sýrů, salámů, pěstitelé oliv, ovoce i zeleniny, kořenáři, umělečtí šperkaři, výrobci oblečení, pestrých šátků a dekorací.

Řeka Sorgue a Fontaine de Vaucluse

V úchvatné vesnici Fontaine de Vaucluse, kterou si oblíbili i takoví umělci jako Francesco Petrarca, vyvěrá jeden z nejsilnějších pramenů na světě a mění se ihned v průzračnou tyrkysovou řeku, na které zájemce v případě horkého počasí čeká i zážitek v podobě plavby na kánoích (řeka je klidná a zvládnou ji i nezkušení vodáci) a možná i koupání.

Les Baux de Provence, Arles a Camarque

Od někdejšího sídla provensálských panovníků, Les Baux de Provence, kde se každoročně konají jedinečné umělecké projekce v útrobách kamenných dolů, pojedeme do Arles s římskou arénou, věhlasným románským portálem kostela St. Trophima a kavárnou Van Gogha. Nahlédneme také do národního parku Camarque a budeme se slunit a koupat v moři v Saintes Maries de la Mer.

Cassis a les calanques

Kousek za Marseille leží malebný přístav Cassis, plný obchůdků a restaurací vábících na místní víno a všelijaké mořské speciality. Obklopený je z jedné strany mohutným útesem a z druhé tyrkysovými zátokami vinoucími se hluboko do pobřeží. Místo vzdálené hodinu a půl cesty, ale za hezkého počasí prostě stojí za to!

 

A nová setkání a netradiční zážitky…

Především na vás čekají setkávání s místními Francouzi, podle chuti i kulinářský minikurz francouzských specialit, společné večeře, návštěva levandulové farmy, vinařství, starožitných bleších trhů a možná i pojízdného kina!

 

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu 4.000 Kč.

Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška.

Doplatek cesty je nutný do 2.7.2021. Doplatek cesty se platí po přistání v Provence.

Záloha je nevratná, pokud účastník cesty zruší svou účast z osobních důvodů. Pokud bude mít na akci náhradníky a ti se zájezdu zúčastní, storno podmínky neplatí.

Záloha je vratná v případě, že účastník nebude moci přijet z důvodu pandemie covid a to – když budou zavřené hranice, bude podmínkou vstupu pouze vakcinační pas, bude nutná po příjezdu do Francie či ČR povinná karanténa, pokud účastník nebude moci přijet z důvodu pozitivního PCR testu či těžkého onemocnění v blízké rodině.

Storno poplatky se nijak nevztahují na dopravu do Francie a zpět, o ty se stará každý účastník sám.