Reference z cest do Francie

V posledních dvou letech jsem realizovala cesty dvojího druhu. Jedněmi byly a jsou jazykové a poznávací cesty do Francie, a to do oblasti mé milované Provence, kde jsme intenzivně studovali francouzštinu, objevovali místní kraj, setkávali se s mými místními přáteli a měli tak možnost poznat hlouběji skutečný život v Provence a procvičit si francouzštinu en réalité.

Dále pak ve spolupráci s Domem jógy v Praze každoročně organizuji netradiční jógové, zážitkové a poznávací cesty, které v sobě spojují každodenní cvičení jógy a meditace, výuku francouzštiny, poznávací cesty za památkami a přírodními zajímavostmi na každodenních výletech a bydlení na typických starobylých hradech či zámcích s prostorným parkem a bazénem.

Reference

 

Kurz ve Francii s Jitkou jsem si vysnila. Skutečnost byla ale mnohem lepší, než to, co jsem si představovala! Konečně jsem se přestala stydět mluvit a poznala spoustu moc fajn lidí! Kouzelné večery vypadaly tak, jak se o nich píše v knihách, nebo jak vypadají na plátně. Težko se také najde tak kreativní a inspiratvní učitel, jakým Jitka je! Donc j‘ espere que Jitka fera voyages et cours encore pour longtemps et je pourrai aller encore! Merci BCP pour tout, Jitka!

Simona Vysloužilová, Letní Provence s francouzštinou 2016

 

Provence s Jitkou a francouzštinou byl úžasný zážitek. Jitka je báječná učitelka (nejen učitelka!), která do své výuky vkládá mnohem víc, než jsme očekávali. Díky netradičním lekcím jsme strávili překrásné ráno v kavárně s dopisy Vincenta van Gogha, u pravého provensálského řezníka nakupovali maso pro společnou večeři s pravými Francouzi nebo strávili skvělé odpoledne na levandulové farmě. Zavítali jsme do známých i méně známých měst a vesniček a nasávali spolu s lekcemi francouzštiny i trochu toho slavného francouzského savoir vivre. Jitko, děkuji!

Jana Zdrálková, Letní Provence s francouzštinou 2016 

 

Moc děkuji za naprosto dokonalý týden ve Francii. Byl to můj splněný sen a jsem moc ráda, že jsem jela právě s Jitkou. Zorganizovala to na jedničku s hvězdičkou 😉 Zažili a viděli jsme toho tolik… úžasnou přírodu, krásné kamenné vesničky, parádní jídlo, mistrál, bouřku, přívalový déšť i krásné, slunečné dny s vymetenou oblohou, ubytování jak na zámku. Ještě dlouho budu vzpomínat na naše společné večeře, na hry ve francouzštině, hodiny konverzace s místními obyvateli, úžasnou atmosféru trhu… a hlavně, na partu bezva holek. Byly jsme úžasný tým 🙂 Moc za všechno děkuji. La vie est vraiment belle. Merci! 😉

Lucie Brodová, maminka na plný úvazek (Provence 2018 – pro náročné)

 

Jestli ještě váháte na tím, zda jet na dovolenou s Jitkou Sedlářovou, tak říkám, určitě jeďte.
Letos v létě jsem se díky Jitce opět podívala do Provence a prožila skvělou dovolenou, která předčila má očekávání. Vřele doporučuji Vám všem, kteří chcete poznat Provence opravdu zblízka a na chvilku si užívat pocit, že jste místní a naplno vychutnávat všechny chutě a vůně, které Vám Provence nabízí. A co k tomu přispělo? Ubytování v soukromí u rodilých Francouzů, příprava pokrmů z místních zdrojů, které samozřejmě doplňuje výtečné francouzské víno, výlety po okolí na zajímavá místa s průvodkyní, která danou oblast dobře zná, a která vám zprostředkuje informace, které mnohdy v průvodci nenajdete a v neposlední řadě také výuka francouzštiny se zkušenou lektorkou, která je přizpůsobena Vašim potřebám a znalostem a je doplněna setkáními s místními vesničany, kteří jsou velmi přátelští a posunou Vás v konverzaci zase o krůček dál.
Prostě skvělá dovolená plná zážitků, dobrého jídla a pití, výletů, skvělé zábavy, nových přátel a výuky francouzštiny.
Bez Jitky bych jistě takovou dovolenou u cestovní kanceláře těžko hledala.
Jíťo, děkuji a těším se s Tebou na další dovolenou.

Kateřina Andrysová, projektová konzultantka Oboru sociálních věcí, KÚ Královehradeckého kraje

 

Jíťo, ještě jednou velký dík za krásnou dovolenou! Nejen, že splnila veškerá má očekávání, ale dokonce je i naprosto předčila! Perfektní program a organizace, báječná lektorka a průvodkyně v jedné osobě, přátelští Francouzi, skvělé jídlo a víno… a v neposlední řadě prima účastníci zájezdu… co víc by si člověk mohl od dovolené přát! Díky a snad zase za rok.

Veronika Langfelnerová, Senior specialista strategie ve společnosti Doosan Škoda Power

 

Provence s Jitkou a francouzštinou je neopakovatelný zážitek. Jitka je skvělá učitelka a nejen to. Je to skvělá osobnost, která svou výuku i cestu vede tím nejlepším způsobem. Výuka i cesta je hravá, zábavná i poznávací a Provence je nádherné místo a jsem ráda, že jsme ji mohla poznat jinak. Navštívili jsme místa, která cestovní kanceláře nenabízejí. Viděla jsem život a cítila atmosféru tohoto kraje. Děkuji, Jitko. (Provence 2018 – pro náročné)

Alena Holubová, zdravotní sestra

 

Milá Jíťo, chtěla bych ti moc poděkovat za zprostředkování úžasného provensálského zážitku. Myslím, že vše bylo dokonalé…tedy alespoň pro mě osobně. Každý den něco nového :).. stále na to vzpomínám a jsem vděčná, že se sešla taková parta jaká se sešla 🙂 merci pour tout et au revoir! (Provence 2018 – pro náročné)

Hanka Harcubová, dortová kouzelnice

 

„Coquélicot séjour“ a také „Dobrý ročník“. To byl pro mě tento výlet – naprosté splnění mého snu. Konečně jsem se dočkala a počkala si na opravdu Dobrý ročník! Jíťo, z celého srdce děkuji za tuto možnost a cestu, která pro mě znamená mnoho. Byla jedinečná ve všech směrech, stejně jako Ty a všechny její účastnice. J’ai pas des mots….seulement merci, merci, merci!!! (Provence 2018 – pro náročné)

Zuzka Rysová

 

Vydat se s Jitkou do Provence byl rozhodně skvělý nápad. Když jsem na facebooku viděla nabídku „Francie na dosah“, uměla jsem ve francouzštině sotva složit větu. Jitka mě hned v prvním vyměněném mailu přesvědčila, abych jela na jazykový kurz s pokročilými. A neudělala jsem chybu. Jitka je sympatická a milá učitelka, která umí svého žáka skvěle povzbudit a podpořit. Ve Francii nám ukázala spoustu zajímavých míst a seznámila nás s několika milými Francouzi a Francouzkami, se kterými jsme měli několik příležitostí popovídat si. Nemůžu sice říct, že jsem toho naplno využila, ale hodně jsem poslouchala a díky tomu jsem francouzštině zase o něco blíž. Šlo poznat, že Jitku mají místní velmi rádi, kdo by taky ne. Díky této cestě jsem poznala, že francouzština není tak těžká, jak jsem si z počátku myslela a taky jsem konečně zažila tu pravou atmosféru Provence.

Lucie Nohlová, 21 let, studentka žurnalistiky

 

Stále ve mně živě doznívají jedinečné okamžiky nejkrásnější dovolené v mém životě, kterou jsem měla možnost prožít ve společnosti průvodkyně Jitky a dalších nadšenců francouzského jazyka. Slovy se nedají popsat nejen mé pocity v zemi, ve které jsem se cítila, jako bych tam patřila, ale i mé dojmy z nejkrásnějších míst v Provence, v oblasti Luberonu, ať už to byla krajina, hory, levandulová pole, nebo městečka, památky, trhy, lidé, jídlo, pravý domácí croiassant od místního pekaře, ševelící francouzština, prostě cokoliv. Něco takového se musí zažít „na vlastní kůži“. Tato dovolená předčila veškeré mé představy a díky Jitce jsem si dokonale splnila jeden ze svých celoživotních snů, postupně procestovat celou Francii. Jitka jako učitelka je velmi milá, trpělivá, dokáže i obtížné věci vysvětlit s pomocí jednoduchých principů. Myslím, že by měla mít nad hlavou svatozář ze svých studentů :-D.

Marcela, akreditovaná terapeutka cesty

 

Úžasný týden s úžasnou Jitkou v úžasné Provence!

Lucie Šimečková, produkční vydavatelství časopisu BETON

 

Slečna Jitka Sedlářová pro naše studio (Dům jógy Anděl) organizovala v roce 2013 pobyt ve Francii. Této jógové a zároveň poznávací dovolené se účastnilo na 40 lidí a celý výlet mohu myslím označit,  hlavně díky práci slečny Jitky, za opravdu vydařený.Nejenže vybrala opravdu krásnou destinaci francouzské Provence, ale i vskutku pohádkové ubytování na starobylém hradě, které přitom bylo za přiměřenou cenu. Každodenní program výletů byl pestrý a zajímavý. Jitka měla vždy precizně připravené informace o jednotlivých lokalitách, možnosti návštěv muzeí i hradů včetně předpokládaných vstupů, věděla, kde můžeme nechat autobus a dobře se všude orientovala.

Dalším přínosem pro společný pobyt je i mimořádně příjemná povaha, schopnost komunikace i invence a kreativita, se kterou se stavěla k eventuálním změnám, způsobeným počasím či přáním účastníků zájezdu.

Nakonec, i když zdaleka ne na posledním místě,  bych ráda zdůraznila i pedagogické schopnosti slečny Sedlářová a lehkost, se kterou zvládla vést ještě v dopoledních hodinách kurzy výuky francouzštiny, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

Díky dobrým ohlasům bude naše studio opakovat obdobný výlet i tento rok a služby Jitky Sedlářové mohu proto vřele doporučit opravdu každému, kdo podobné služby potřebuje!

Věra Vojtěchová, Joga Anděl s.r.o., jednatelka

 

Jógová Provence byla pro mě úžasná kombinace poznání krásné země s výukou náročné francouzštiny a jógové relaxace v kruhu skvělých, příjemných žen, které měly odvahu zorganizovat a realizovat svůj nápad.Všem ženám, které chtějí zažít zajímavou dovolenou, vřele doporučuji!

Mirka,56 let, Interní auditor

 

Jógová Provence – jóga mi změnila život a v Provence jsem navíc dostala chuť  učit se další cizí jazyk. Lekce s Jitkou jsou zábava, a tak: „Je parle français un peu“, zatím…

Pavla, 35 let, veselá úřednice

 

S Domem jógy a s Jitkou Sedlářovou jsem byla v červnu 2013 na jógovém, zážitkovém a poznávacím zájezdu v Provence v jižní Francii. Děkuji Jitce za přípravu zájezdu, včetně kurzu francouzštiny, který přispěl k tomu, abychom se ve Francii cítily (protože v zájezdu jsme byly pouze ženy různého věku) skoro jako doma. Oceňuji, že zájezd nám umožnil poznat různá místa v okolí zámečku, kde jsme byly ubytovány, živá města a městečka s místními trhy i památky. Trochu nás zklamalo pouze počasí, tedy nepříjemný, ale pro místo typický, studený vítr mistrál, počasí ale zatím neumí ovládat ani ten nejlepší organizátor cest.

Lenka Pokorná, fotografka, Praha

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *