Provence s francouzštinou pro začátečníky

Máte touhu naučit se základům francouzštiny a načerpat ji všemi smysly v kouzelné Provence? Přijeďte na týdenní pobyt do levandulového ráje! Zvlněná krajina pod masivem Luberonu s kamennými vesničkami, vinicemi a levandulovými poli, zaplavená ostrým sluncem – ideální prostředí k relaxaci, učení, snění a poznávání. Kromě dopoledních lekcí nás čeká objevování zdejších krás, výlety po horách i řekách a ochutnávání labužnických specialit.

Limitovaná edice – jen pro 8 účastníků.

 

Cesta je určena všem, kdo :

 • se chtějí naučit základy francouzštiny
 • si chtějí vychutnat krásy provensálského venkova plnými doušky
 • jsou samostatní, soběstační, přátelští a tolerantní
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat

KDY :

Pátek 23.6. – pátek 30.6. 2023 (7 nocí)

CENA :

22.500 Kč

Záloha : 7.500 Kč

Doplatek – do 1.6.2022 : 15.000 Kč

Cena zahrnuje :

 • ubytování na 7 nocí včetně povlečení a ručníků v 3-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou – v typickém kamenném domě se zahrádkou, který budeme mít jen sami pro sebe, 10 minut pěší vzdálenosti do centra vesnice Goult (jde o obyčejný dům se zahrádkou, bez bazénu, hezký a čistý, avšak nikoli o luxusní vilu)
 • lekce francouzštiny či francouzské aktivity každý den (cca 3×60 min denně)
 • setkání a konverzace s místními Francouzi
 • trochu programu na každý den – kromě odpočinku budete mít možnost cestovat a poznávat to nejzajímavější z okolních míst
 • vyzvednutí na letišti v Marseille
 • pronájem aut na dopravu po Provence
 • trocha jógy pro ty, kdo budou chtít
 • služby dle mých zkušeností a znalosti regionu
 • osobní přístup

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • dopravu do Francie
 • pohonné hmoty a parkování
 • vstupné na památky a aktivity (elektrokola, kanoe)
 • stravu (budete mít možnost si vařit)

Maximální počet účastníků 6 osob

KDE :

Goult – má vesnice, můj zamilovaný kout Provence. Říká se jí „village caché en Luberon“ (schovaná vesnice Luberonu) – nenajdete ji v turistických průvodcích jako okolní věhlasné Gordes či Roussillon, přesto je neméně půvabná se svým větrným mlýnem na kopci a starodávným kamenným hradem uprostřed. Na rozdíl od jejích slavnějších bratrů v ní však zůstal život, ten typický a obyčejný každodenní život a díky němu neslouží jen turismu a hotelům…naopak, potkáte v ní především místní Provensálce, kteří jsou moc rádi za to, že jsou stranou turistických davů.

UBYTOVÁNÍ :

Bydlet budeme v domě u Lucie, mé dlouholeté kamarádky, která s nadšením vítá mé skupinky Čechů a účastní se ochotně některých dobrodružných aktivit. Dům budeme mít celý pouze pro sebe i se soukromou zahrádkou. Jsou v něm 2 ložnice, každá pro 3 lidi, 2 koupelny s toaletou a 2 plně vybavené kuchyně. Dům se nachází 10 minut pěšky od vesnice, ve které jsou potraviny, skvělá pekárna, řeznictví, kavárna, bar i restaurace. K dispozici je Wi-Fi, parkování na pozemku, pračka, povlečení a ručníky.

DOPRAVA :

Doporučený spoj – přímý let společnosti Ryanair : Praha – Marseille.

Pokud pojedete do Francie vlastním vozem a jste ochotní nabídnout spolujízdu dalším účastníkům, případně auto a své řidičské schopnosti nabídnout po celou dobu pobytu účelům naší cesty, neváhejte mě kontaktovat – domluvíme se na proplacení nákladů.

CESTOVÁNÍ PO PROVENCE :

Budou zajištěny 2 osobní vozy, kterými budeme cestovat po okolí. Jeden (či více) z účastníků cesty bude tedy řidičem.

Doprava z/na letiště v Marseille bude zorganizována autem.

MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Hory a vesnice oblasti Luberonu

Ať už na kolech, elektrokolech či po svých nohou prozkoumáme vršky Luberonského masivu i údolní nížiny zdobené vinicemi a levandulovými polemi a po nich rozeseté kouzelné vesnice jako Gordes, Roussillon, Ménerbes či Oppède le Vieux. Pokud znáte film Dobrý ročník či knihy Petera Mayle, tak budeme přesně v těch místech, kde vznikaly!

L´Isle sur la Sorgue a provensálské trhy

Průzračná Sorgue ze všech stran obtéká jedno z nejslavnějších trhových měst oblasti, které je příhodně nazývané malými Benátkami. Kromě starobylé architektury a bezpočtu vodních mlýnů tu najdete nač si jen vzpomenete – na trhy se ze širokadaleka sjíždí výrobci sýrů, salámů, pěstitelé oliv, ovoce i zeleniny, kořenáři, umělečtí šperkaři, výrobci oblečení, pestrých šátků a dekorací.

Řeka Sorgue a Fontaine de Vaucluse

V úchvatné vesnici Fontaine de Vaucluse, kterou si oblíbili i takoví umělci jako Francesco Petrarca, vyvěrá jeden z nejsilnějších pramenů na světě a mění se ihned v průzračnou tyrkysovou řeku, na které zájemce v případě horkého počasí čeká i zážitek v podobě plavby na kánoích (řeka je klidná a zvládnou ji i nezkušení vodáci) a možná i koupání.

Les Baux de Provence, Arles a Camarque

Od někdejšího sídla provensálských panovníků, Les Baux de Provence, kde se každoročně konají jedinečné umělecké projekce v útrobách kamenných dolů, pojedeme do Arles s římskou arénou, věhlasným románským portálem kostela St. Trophima a kavárnou Van Gogha. Nahlédneme také do národního parku Camarque a budeme se slunit a koupat v moři v Saintes Maries de la Mer.

Cassis a les calanques

Kousek za Marseille leží malebný přístav Cassis, plný obchůdků a restaurací vábících na místní víno a všelijaké mořské speciality. Obklopený je z jedné strany mohutným útesem a z druhé tyrkysovými zátokami vinoucími se hluboko do pobřeží. Místo vzdálené hodinu a půl cesty, ale za hezkého počasí prostě stojí za to!

Nová setkání a netradiční zážitky…

Každá cesta se řídí nejen tím, čím Provence rozechvívá mě, ale i vašimi touhami a přáními. Dle vašich přání můžete zažít společnou večeři s místními Francouzi, kulinářský minikurz francouzských specialit, degustaci vína, návštěvu starožitných bleších trhů a možná i pojízdného kina!

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu. Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška.

Doplatek cesty je nutný do 1.6.2023.

Pokud se cesty nebudete moci zúčastnit, budou pro vás platit následující storno poplatky :

do 1/3 –  10% z ceny cesty

do 1/6 – výše zálohy

od 2/6 – celá cena

Pokud si za sebe najdete náhradníka, který se cesty zúčastní místo vás, storno neplatíte.