Reference

S Jitkou jsem se seznámila několik týdnů před mým pohovorem na francouzskou univerzitu, kdy jsem potřebovala rychle oživit francouzštinu a připomenout vše, co jsem během dvou let nepoužívání zapomněla. I když jsme spolu měly pouze několik hodin před pohovorem, dokázala neuvěřitelné! Jednak mne velice rychle navrátila do úrovně, ve které jsem jazyk opustila, ale především mne rozmluvila takovým způsobem, že jsem u pohovoru uspěla a i díky její obrovské pomoci jedu na rok studovat do Toulouse. Jitka je výjimečná lektorka. Svým jedinečným přístupem, elánem a láskou k francouzštině dělá hodiny extraordinárními. Zcela je přizpůsobuje potřebám člověka, kombinuje různé techniky (mluvení, poslech, gramatiku atd.), ale hlavně po celou dobu člověka nadšeně chválí a povzbuzuje, takže si každý rázem připadá, že mluví jako rodilý mluvčí. Jitku bych doporučila všem – od začátečníků po pokročilé a ještě pokročilejší. Mé zkušenosti jsou jenom pozitivní stejně tak, jako je pozitivní Jitka při svých hodinách.

Kateřina Suchanová, studentka právnické fakulty UK

Učiť sa francúzštinu pre mňa nie je povinnosť, ale radosť. K tomu som ešte natrafila na Jitku, ktorú považujem za super učiteľku. Na jej hodiny som sa vždy tešila, pretože sú dynamické, rozmanité, zaujiímavé a v žiadnom prípade nie sú nudné. Je trpezlivá, všetko pekne vysvetlí, a následne sa hneď precvičuje. Tých 90 minút vždy ubehlo tak rýchlo až mi to bolo ľúto. S jej prístupom vás francúzština vyslovene baví. Jediný dôvod, prečo už nepokračujem v doučovaní, je Jitkino rozprávanie o krásach Provence, ktoré ma motivovalo k odchodu do Francúzska:)

Aďa Kanyiturová, momentálně au-pair ve francouzských Metz

Jitka Sedlářová je moje dlouhodobá klientka, spolupracovnice ve věcech francouzských a anděl. Je oddaná svým studentům a pro kvalitu hodin je schopná udělat velmi mnoho. I když jsem se s ní francouzštinu neučila, její přístup k učení znám a několik vyučovacích hodin jsem si jako tichý posluchač měla možnost vyslechnout. Hlavní její plus a také to, v čem se odlišuje od jiných lektorek, je, že má neustálý kontakt se zemí, jejíž jazyk své studenty vyučuje. Díky tomu, že už několik let má ve Francii prakticky druhý domov a půlku srdce, dokázala ve své práci propojit dvě věci, které odjakživa patří k sobě — učení jazyka a pobyt v zemi. Dokáže zprostředkovat Francii jako nikdo jiný. Jitka svým studentům několikrát ročně nabízí jazykové pobyty v top lokalitách spojené se zážitkem z cestování a poznáním skutečné francouzské kultury. Učí srdcem a lidsky, jde jí to přirozeně a neakademicky. Dokáže vám, že francouzština není svahilština a můžete ji mít na dosah. Doporučuji její výuku i cesty do míst, které Jitka důvěrně zná.

Lenka Papřoková, sloganistka a zakladatelka FB stránek pro Francii na dosah

S francouzštinou jsem u Jitky začala před měsícem, v intenzitě 3x2h lekce týdně, a že jsem si nemohla přát nikoho lepšího, bylo jasné už po našem prvním setkání! Potřebovala jsem někoho, kdo mě připraví na běžnou denní komunikaci ve francouzštině, a Jitka toto moje přáni plní velmi pečlivě. Donedávna jsem uměla jen pár slov – pozdravit a možná si objednat v Paříži kávu – a měla jsem velké zábrany mluvit. Na to ale teď nemám ani čas pomyslet, protože po celou dobu našich lekcí mluvím a mluvím. Probíranou gramatiku hned aktivně procvičujeme, rozebíráme texty, ale třeba taky posloucháme písničky a věnujeme se překladům. Každá hodina je jiná, ale vždycky zajímavá a zábavná a strašně rychle utíká, což je mi vždycky líto. Ale odcházím s dobrým pocitem, o kolik víc zase umím, a o to víc se těším na další lekci.

Vždycky jsem byla přesvědčená, že francouzštinu nezvládnu, že je těžká, ale jak říká Jitka, je to jen pomluva. A s úsměvem a milým přístupem vám dokáže, ze učit se ji s ní je radost a ze to prostě a jednoduše „jde“!

Jen jedno malé upozornění – její elán, dobrá nálada a láska k Francii jsou nakažlivé a hodiny návykové. Můžu jen a jen doporučit! Vous allez parler français parfaitement parce que Jitka est super!

Lucie Ferdusová, au-pair a lektorka angličtiny na volné noze

Jitku jako učitelku MOC DOPORUČUJI! Má výjimečně pozitivní a osobní přístup. Je třeba vyzdvihnout její talent na vysvětlování a pohotovost v uvádění příkladů během výkladu gramatiky – vše ve SROZUMITELNÉ formě.

Dynamické procvičování během hodiny je svědomitě připraveno v ZÁBAVNÉ formě. Také se mi líbí diskuze a články na procvičení daného tématu. Jitka připraví hodinu podle toho co právě chci/potřebuji procvičovat. Výuka má spád od začátku hodiny až do konce.

FAKT SUPER, JITKO, DĚKUJI MOC!!!

Helena Krejčová, marketingová specialistka

Jitka Sedlářová je skvělá lektorka francouzštiny. Má profesionální přístup. Přišla jsem k ní s prosbou o pomoc, že za pár měsíců dělám přijímací zkoušky ve francouzštině a umím sotva pozdravit. Na vysokou jsem se pod jejím vedením dostala a za to jsem jí velmi vděčná. Neřekla mi, že je to nemožné i když můj cíl v tu chvíli tak stoprocentně vypadal. Pokud se chcete učit francouzštinu, vřele Vám tuto příjemnou, inteligentní učitelku doporučuji.

Monika Brchelová, malířka, majitelka a managerka studia Lopart

Jitka mi pomáhala s francouzštinou 3 měsíce, formou 2 x 2 hodiny týdně, abych se připravila na studijní pobyt Erasmus. V minulosti jsem s francouzštinou měla zkušenost pouze z kurzu na jazykové škole, který jsem kdysi rok navštěvovala. Za dobu, kdy jsem měla s Jitkou možnost spolupracovat, jsem udělala neuvěřitelný progres a z úrovně ´falešného začátečníka´ jsem se posunula na rozmezí B1-B2. Jitka se dokázala výborně přizpůsobit mému tempu a požadavkům, takže všechen čas byl na 100% využit. Navíc si cením její velké vstřícnosti, kdy mi například ve svém volném čase opravovala maily pro francouzskou univerzitu. Jitku mohu jen a jen doporučit.

Adéla Szczepánková, studentka medicíny

Děkuji Jitce za skvělé hodiny francouzštiny, na které jsem se vždy těšila. S francouzštinou jsem u Jitky začínala, uměla jsem pouze slovíčko merci a z francouzštiny jsem měla strach. Ale díky způsobu výuky jsem už po první hodině uměla několik slovíček a s každou další lekcí přibývalo množství slovíček i vět, které jsem uměla. Všem lekce doporučuji. Brzy se dostaví výsledky a bude Vás francouzština bavit.

Markéta Šulcová, zdravotní sestra a pracovnice v marketingu

Jmenuji se Honza ( 47) a už více než rok se učím francouzsky. Byl jsem ve Francii již 7x a je to země, kterou mám velice rád a kterou jsem si zamiloval. Chtěl bych z Francie poznat co nejvíce, je to překrásná a zajímavá země a proto jsem se odhodlal naučit se tento úžasný, ale těžký jazyk. Již několikrát jsem se učil anglicky, ale dopadlo to vždy špatně…. Nemám na jazyky hlavu, to byl můj závěr.

Rozhodl jsem se to zkusit znovu a na internetu si vybrat z mnoha nějakého učitele. Proč jsem si vybral právě slečnu Sedlářovou a ne někoho jiného? Jiní měli v inzerátech napsány školy a kurzy a zkoušky a pobyty ve Francii, ale slečna Sedlářová zde měla také napsáno jak má Francii a francouzštinu ráda…to je to pravé a důležité a udělal jsem to nejlepší co jsem mohl.

Měl jsem samozřejmě strach po svých zkušenostech s výukou jazyků, že to nezvládnu, ale už po prvních hodinách to bylo úžasné. Bavilo mě to a těšil jsem se na každou další hodinu. Pokaždé jsem se dozvěděl něco nového, zajímavého a to takovou formou, že hodina a půl naší lekce uběhla jako nic a někdy jsme i zapomněli a lekci protáhli. Odcházel jsem vždy plný energie a radosti, byl to tak obrovský rozdíl od předchozích učitelů a výuky. Samozřejmě nešlo všechno jednoduše, zasekl jsem se někdy na nějakém bodě, který mě nešel do hlavy, ale slečna Sedlářová nikdy neztratila trpělivost a vždy poradila, jak to zkusit jinak, až se to povedlo. Nikdy to ale nebylo trápení nebo rozmrzelost, a ani v těchto chvílích se z učení nevytratila pohoda a radost.

Nevěděl jsem, jak to dělá, že máme lekce 2x týdně 1,5 h (někdy i více) a pak další hodiny učení doma a nikdy jsem nepocítil únavu z učení, naopak jsem byl nějak plný energie a litoval jsem každé nuceně odložené lekce. Už to vím, jak to dělá, je důsledná a to především a nejprve na sebe, na každou lekci se velice pečlivě připravuje a hlavně dělá to s radostí a láskou. Slečna Sedlářová je nejen velmi dobrá učitelka, kterou tato práce baví, a to je asi to nejdůležitější, ale ona dokáže vám tuto radost a pohodu také předat, doslova vás nabít pozitivní energii a chutí pokračovat.
Je skvělá, neznám lepšího učitele, který by byl tak pracovitý, vždy pozitivně naladěný a který by svou práci dělal s takovým nadšením a radostí a tak dobře. Je ale taky jedním z nejúžasnějších lidí co mi zkřížili cestu a jsem za to velmi rád.

Že nemám hlavu na jazyky…to je úplná hloupost… se slečnou Sedlářovou zvládnu francouzštinu úplně v pohodě a s radostí a pak už se chystám na tu několikrát odkládanou angličtinu. Baví mě to a je to moc fajn a to jen díky mojí báječné učitelce.

Jan Dočekal, majitel realitní kanceláře a malíř

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *