O mně

Vítám vás! Jsem Jitka Sedlářová, narodila jsem se v září 1981 na jižní Moravě, studovala jsem historii v Ostravě, Brně a Francii, a tam jsem, díky své lásce k této zemi a touze naučit se francouzsky, nějakou dobu žila. Učila jsem se francouzsky, cestovala, poznávala její kulturu, zvyklosti, jídelníček a seznamovala se s lidmi, kteří mi pomáhali odhalovat, jaká Francie skutečně je. Někteří z nich se stali mými velmi blízkými přáteli, díky kterým mi na Francii zůstávají úzké vazby, umožňují mi se vracet, kdykoli potřebuji, a také mě podporují v tom, abych mohla Francii přiblížit v mnoha směrech i vám. Od svého návratu v roce 2012 žiji v Praze a postupně rozvíjím svoji cestu, která je, jak jinak, spojena s Francií a francouzštinou.

Proč vlastně Francie?

Francie byla vždycky můj sen, a jako všechny sny a touhy, nemá to žádný rozumný důvod. Je pro mě ztělesněním půvabu, šarmu, elegance a troufalé smělosti. Je odvážná a jedinečná. Taky se mi zdála být vždycky vzdálená a nedosažitelná, tak jako její jazyk, harmonický a naprosto nesrozumitelný. Nicméně ušla jsem cestu, na které jsem se naučila mluvit plynně francouzsky a poznala Francii, s jejími půvaby i nedostatečnostmi, a získala mnoho zkušeností, díky nimž vám můžu Francii a francouzštinu přiblížit, pomoci vám objevit její krásy, naučit se její řeč a pomoci vám při tom všem vyvarovat se zbytečných slepých uliček.

Proč francouzštinu učím?

Jednoduše mě učení baví a zajímá. Učila jsem vždycky, na škole doučovala spousty mých spolužáků, v zaměstnání jsem lektorovala nováčky, ve Francii jsem vyučovala češtinu pro cizince a od svého návratu do Prahy francouzštinu. Mám dar najít ve složitém a těžce zapamatovatelném chaosu informací podstatu a řád, a ten jasně a srozumitelně předat dál. A taky ráda podporuji lidi v jejich cestě a rozvoji… věřím, že čehokoli, po čem toužíme, můžeme dosáhnout.

Proč organizuji cesty?

Miluji cestování. Sama nejraději cestuji s batohem na zádech a takovým způsobem, abych se mohla co nejlépe seznamovat s lidmi, navazovat kontakty a objevovat to, co je v průvodcích i co doporučí místní a ochutnávat vše, co krajina, půda a domácí výrobci nabízí. Cesty, které organizuji, vedou pak tam, kde to dobře znám a kde vám můžu nabídnout to nejlepší, co lze vidět a zakusit. Pokusím se vám co nejvíce přiblížit atmosféru a krásu místního stylu života, abyste si ho mohli vychutnat a nechat se jím inspirovat.

Mé zkušenosti a dosažené vzdělání

Z francouzštiny jsem získala Pokročilý certifikát DELF úrovně B2 (Diplôme d’Etudes en Langues Française).

Jitka Sedlářová

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *