Moje zkušenosti s výukou francouzštiny

Francouzštině se věnuji s láskou a zájmem asi 15 let. Při jejím studiu jsem kdysi prošla mnoha kurzy a různými metodami výuky, především jsem však studovala a dlouhodobě žila ve Francii. Současně do Francie pořádám cesty a jazykové kurzy, na nichž si své znalosti můžete dál prohlubovat i v praxi!

Od září 2012 se intenzivně věnuji soukromé výuce jednotlivců a občas i pořádání menších kurzů francouzštiny pro skupinu tří až pěti studentů. Těší mě hledat, jak který student funguje a jak mu jazyk pomáhat pochopit a pracovat s ním na tom, aby se v něm zabydlel. Učení beru jako hru, zábavu plnou hledání a zkoušení, kde jsou chyby dovoleny a cíl je nejenom se něco naučit, ale ten proces učení si užít.

Při výuce se vám budu snažit vysvětlit principy francouzštiny logicky, v co nejjednodušší formě, aby vám dávala smysl a mohli jste se o ni opřít. A pak si tuto teorii prohlubujeme v praxi drilováním výrazů a vět, zkoušíme ji použít ve všemožných způsobech a kombinacích, aby v nás zdomácněla a později jste nad ní už nemuseli přemýšlet.  Ve svých hodinách pak ráda kombinuji tuto gramatickou část s tím, co mě na francouzštině baví, inspiruje a dává chuť jít dál, budeme tedy také ochutnávat literární texty, písně, hrát hry, překládat a tvořit 🙂

Při individuální výuce se pak taky můžeme hlouběji věnovat vašim omezením a blokům, které vám brání ve snadném a příjemném studiu. Jelikož jsme každý jiný, potřebujeme každý najít svoji cestu, jak se učit a také můžeme mít spoustu nereálných představ o sobě, svých omezeních a nedostatečnostech, které je třeba překonat, aby nás v našem rozvoji neomezovaly. Dvacet let se věnuji filozofii rozvoje osobnosti Principy života a díky tomu vám můžu nabídnout pomoc najít cestu a změnit to, co brání rozvoji vaší osobnosti.

Jitka Sedlářová

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *