Provence s francouzštinou pro mírně pokročilé

Máte touhu prohloubit si základy francouzštiny a rozmluvit se a načerpat ji všemi smysly v kouzelné Provence? Přijeďte na týdenní pobyt do levandulového ráje! Zvlněná krajina pod masivem Luberonu s kamennými vesničkami, vinicemi a levandulovými poli, zaplavená ostrým sluncem – ideální prostředí k relaxaci, učení, snění a poznávání. Kromě dopoledních lekcí vás čekají setkávání s místními Provensálci, spousta mluvení a také interaktivní úkoly a hry, které vám pomohou prohloubit vaše znalosti francouzštiny jemnou a zábavnou formou. A nejen to! Odpoledne zasvětíme objevování zdejších krás, výletům po horách i řekách a ochutnávání labužnických specialit. 

Limitovaná edice – jen pro 8 účastníků.

Cesta je určena všem, kdo :

 • mají francouzštinu minimálně na úrovni A2 a chtějí si znalosti prohloubit
 • si chtějí vychutnat krásy provensálského venkova plnými doušky
 • jsou samostatní, soběstační, přátelští a tolerantní
 • jsou zodpovědní za sebe a svůj život a nebudou s ním nijak hazardovat

KDY :

Sobota 1.7. – sobota 8.7. 2023 (7 nocí)

CENA :

22.500 Kč

Záloha : 7.500 Kč

Doplatek – do 1.6.2022 : 15.000 Kč

Cena zahrnuje :

 • ubytování na 7 nocí ve 2 lůžkových pokojích, v typickém kamenném domě se zahradou a bazénem, který budeme mít jen sami pro sebe
 • lekce francouzštiny či francouzské aktivity každý den (cca 3×60 min denně)
 • setkání a konverzace s místními Francouzi
 • trochu programu na každý den – kromě odpočinku budete mít možnost cestovat a poznávat to nejzajímavější z okolních míst
 • vyzvednutí na letišti v Marseille
 • pronájem aut na dopravu po Provence
 • trocha jógy pro ty, kdo budou chtít
 • služby dle mých zkušeností a znalosti regionu
 • osobní přístup

Cena nezahrnuje :

 • pojištění osob
 • dopravu do Francie
 • pohonné hmoty a parkování
 • vstupné na památky a aktivity (elektrokola, kanoe)
 • stravu (budete mít možnost si vařit)

Maximální počet účastníků 6 osob

KDE :

Prožijeme týden v srdci Provence, v oblasti Luberon, ketrá je jednou z top destinací Francie pro svou malebnost, klid a jedinečný šarm. Místo kvetoucích levandulových polí, zelených vinic a malých kamenných městeček tyčících se na kopcích, s rozkošnými boutique, šarmantními café, zalité zlatavým světlem, které sem odedávna láká spousty umělců.

Bydlet budeme soukromé vile se zahradou a bazénem, v jedné z malebných kamenných vesniček Luberonu. K dispozici budou dvoulůžkové ložnice, vlastní kuchyň, jídelna, vše v komfortu pro pohodlný a příjemný pobyt.

DOPRAVA :

Doporučený spoj – přímý let společnosti Ryanair : Praha – Marseille.

Pokud pojedete do Francie vlastním vozem a jste ochotní nabídnout spolujízdu dalším účastníkům, případně auto a své řidičské schopnosti nabídnout po celou dobu pobytu účelům naší cesty, neváhejte mě kontaktovat – domluvíme se na proplacení nákladů.

CESTOVÁNÍ PO PROVENCE :

Budou zajištěny 2 osobní vozy, kterými budeme cestovat po okolí. Jeden (či více) z účastníků cesty bude tedy řidičem.

Doprava z/na letiště v Marseille bude zorganizována autem.

MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO VÁS ČEKÁ :

Hory a vesnice oblasti Luberonu

Ať už na kolech, elektrokolech či po svých nohou prozkoumáme vršky Luberonského masivu i údolní nížiny zdobené vinicemi a levandulovými polemi a po nich rozeseté kouzelné vesnice jako Gordes, Roussillon, Ménerbes či Oppède le Vieux. Pokud znáte film Dobrý ročník či knihy Petera Mayle, tak budeme přesně v těch místech, kde vznikaly!

L´Isle sur la Sorgue a provensálské trhy

Průzračná Sorgue ze všech stran obtéká jedno z nejslavnějších trhových měst oblasti, které je příhodně nazývané malými Benátkami. Kromě starobylé architektury a bezpočtu vodních mlýnů tu najdete nač si jen vzpomenete – na trhy se ze širokadaleka sjíždí výrobci sýrů, salámů, pěstitelé oliv, ovoce i zeleniny, kořenáři, umělečtí šperkaři, výrobci oblečení, pestrých šátků a dekorací.

Řeka Sorgue a Fontaine de Vaucluse

V úchvatné vesnici Fontaine de Vaucluse, kterou si oblíbili i takoví umělci jako Francesco Petrarca, vyvěrá jeden z nejsilnějších pramenů na světě a mění se ihned v průzračnou tyrkysovou řeku, na které zájemce v případě horkého počasí čeká i zážitek v podobě plavby na kánoích (řeka je klidná a zvládnou ji i nezkušení vodáci) a možná i koupání.

Les Baux de Provence, Arles a Camarque

Od někdejšího sídla provensálských panovníků, Les Baux de Provence, kde se každoročně konají jedinečné umělecké projekce v útrobách kamenných dolů, pojedeme do Arles s římskou arénou, věhlasným románským portálem kostela St. Trophima a kavárnou Van Gogha. Nahlédneme také do národního parku Camarque a budeme se slunit a koupat v moři v Saintes Maries de la Mer.

Cassis a les calanques

Kousek za Marseille leží malebný přístav Cassis, plný obchůdků a restaurací vábících na místní víno a všelijaké mořské speciality. Obklopený je z jedné strany mohutným útesem a z druhé tyrkysovými zátokami vinoucími se hluboko do pobřeží. Místo vzdálené hodinu a půl cesty, ale za hezkého počasí prostě stojí za to!

Nová setkání a netradiční zážitky…

Každá cesta se řídí nejen tím, čím Provence rozechvívá mě, ale i vašimi touhami a přáními. Dle vašich přání můžete zažít společnou večeři s místními Francouzi, kulinářský minikurz francouzských specialit, degustaci vína, návštěvu starožitných bleších trhů a možná i pojízdného kina!

PŘIHLÁŠENÍ A STORNO PODMÍNKY :

Pro přihlášení je nutné napsat mi email na jitka.sedlar@gmail.com a poté, co vám potvrdím volné místo, poslat zálohu. Přihlášení a zaplacení zálohy slouží  jako závazná přihláška.

Doplatek cesty je nutný do 1.6.2023.

Pokud se cesty nebudete moci zúčastnit, budou pro vás platit následující storno poplatky :

do 1/3 –  10% z ceny cesty

do 1/6 – výše zálohy

od 2/6 – celá cena

Pokud si za sebe najdete náhradníka, který se cesty zúčastní místo vás, storno neplatíte.